BENZİNLOG
06
Şubat
2022
Benzinlik
Akaryakıt İstasyonları Kapanacak Mı?

Akaryakıt İstasyonları Kapanacak Mı?

2022 senesinin başında benzin istasyonlarının kâr oranında ciddi düşüş yaşanması, akaryakıt istasyonları kapanacak mı sorusunu beraberinde getirdi. EPGİS genel başkanının şuanda benzin istasyonlarının zararına çalıştıklarını açıkladı, peki benzin istasyonları kapanacak mı

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası Başkanı Fesih Aktaş istasyonların zor durumda olduğunu ve mevcut fiyatlandırmalarla kapanmaya doğru ilerledikleri konusunda uyarıda bulundu. Benzin istasyonlarının şuanda zararına çalıştıklarını belirtti ve bu durumu dünyada akaryakıt fiyatlarının aşırı yükselmesi, ülkemizde doların aşırı yükselmesi yüzünden yurtiçinde pompa fiyatlarının öngöremedikleri seviyelere geldiğini belirtti. Peki bu akaryakıt istasyonlarının kapanmasına sebep olur mu? Sayın Aktaş, akaryakıt istasyonlarının çok fazla dayanma gücünün kalmadığını, yetkili kurumlarla acil anlaşmaya gitmeleri gerektiğini, aksi takdirde kapanmaların başlayacağını belirtti. Aktaş, ayrıca ülkenin mevcut şartlarından dolayı birçok haklarından vazgeçtiklerini, fakat artık dayanacak güçlerinin kalmadığını belirtti. Akaryakıt istasyonları kapanacak mı? Aktaş, bu soruna iki seçenek sundu: ilki bu artış tüketicinin cebine yansıyacak; ikincisi, pek ihtimal dahilinde olmasa da kamunun aldığı verginin bir kısmından feragat etmesi gerekecek. Yani akaryakıt istasyonları kapanacak mı sorusuna cevap olarak Aktaş, sundukları şartlar sağlanmazsa ve mevcut durum devam ederse dayanacak güçlerinin kalmadığını ve istasyon kapanmalarının başlayacağını belirtti.

kapalı benzin istasyonu

Akaryakıt İstasyonları Kapalı mı? 

Akaryakıt istasyonlarının kapanması şuanda Türkiye'nin gündemindeki konulardan biri. EPGİS genel başkanı Fesih Aktaş'ın konu hakkındaki açıklamaları ve benzin istasyonlarındaki fiyat artışları akıllara akaryakıt istasyonları kapalı mı sorusunu getirdi. Akaryakıt istasyonları şuanda kapalı değil. Fakat 800 bayinin kapandığı bilgisinin üstüne 4000 bayinin de batmanın kıyısında olduğu haberlerine sık sık rastlıyoruz. 

Tüm içerikler okundu!

Next page