BENZİNLOG
13
nisan
2019
Araç Bakım
Shell
Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları, Shell Rimula

Ağır Hizmet Dizel Motor Yağları, Shell Rimula                     

Viskozite özelliğine sahip Shell Rimula, ağır hizmet dizel motor yağları üzerine hizmet vermektedir. Ağır hizmet dizel motor yağları aracınızda yakıt tasarrufu sağlar. Özellikle filo araçlarının tercih ettiği bu yağ sayesinde işletme ve bakım masrafları azalır. 4 mevsim kullanılabilen ağır hizmet dizel motor yağları aracın performansını da korur. Egzoz emisyon değerlerini dengeler ve aracın verimle çalışma sağlar. Ağır hizmet dizel motor yağlarının en büyük avantajlarından biri ise araç ne kadar eski olursa olsun çeşitli arazi uygulamalarında motorun verimini maksimuma çıkartmasıdır. Shell Rimula ağır hizmet dizel motor yağlarının 4 farklı çeşiti vardır.

1- Shell Rimula Yakıt Tasarruflu Yağlar

Shell Rimula motor yağını lider motor ve araç üreticisi markalarla beraber geliştirmiştir. Shell Rimula motor yağları tam depo yakıt ile en çok mesafeyi kat etmek ve yakıtı en verimli şekilde değerlendirmenizi sağlar.

2- Shell Rimula Düşük Emisyonlu Dört Mevsim Motor Yağları         

Shell Rimula yağları arasında üzerinde “L” harfi bulunanlar düşük emisyon sağlayan motor yağları arasında bulunuyor. Shell Rimula motor yağları sayesinde aracınız hava kirliliği yaratmaz. Çevre kirliliğinin önüne geçmiş olursunuz.

3- Shell Rimula Dört Mevsim İleri Teknoloji Motor Yağları

Yol ve arazi taşıtları için geliştirişmiş olan Shell Rimula en son sektörel gelişmeler ve standartları gözetilerek üretilmiştir. Daha uzun ömürlü, daha temiz ve daha iyi korunan bir motor için özel olarak geliştirilmiş katkı maddelerinden oluşur.

4- Shell Rimula Tek Numaralı Yağlar

Bu tek numaralı ağır hizmet dizel motor yağları, araç motorunun dayanıklılığını arttırmak ve uzun süreli etki sağlaması için üretilmiştir. Özellikler daha eski karayolu taşıtlarında kullanılmaktadır.

Ağır Hizmet Dizel Motor Yağlarının Faydaları 

Asit Koruması
Ağır hizmet dizel motor yağları, motorda yanma sonucu ortaya çıkan asitlerin karter oluşturmasını engeller. Özellikle bu açıdan baktığınızda kalitesiz bir motor yağı kullanmanız aracınızda arızaya sebep olur. Motor yağı seçerken aracınızın üreticisi, yılı, serisi ve yakıt tipine göre karar vermeniz gerektiğini unutmayın.

Tortu Oluşmasına Karşı Koruma
Tortuya karşı koruma ağır hizmet dizel motor yağlarının bir diğer özelliği. Ağır hizmet dizel motor yağları pistonda oluşan tortuları ve yağ kalıntılarını temizler. Motorunuzu korur.

Aşınmaya Karşı Direnç
Motorun valf mekanizmasındaki temas noktaları oldukça hassastır. Aracınızda kullanacağınız ağır hizmet dizel motor yağları sayesinde sıcaklık ve basınç sebebiyle motor üzerinde tabakayı engeller.

Tüm içerikler okundu!

Next page