BENZİNLOG
11
aralık
2018
Yakıt
Araç Bakım
Adblue Nasıl Doldurulur

Adblue Nasıl Kullanılır? Adblue NASIL DOLDURULUR?


Pompa kapağının altında dizel yakıtı doldurduğunuz boşluğun yanında Adblue için de bir bölme vardır. Kapağı açıp, Adblue kutusundan çıkan plastik yardımıyla Adblue doldurma işlemini yapabilirsiniz. Kapaklar elle açılabilir ya da anahtarla açmanızı gerektirecek yapıda olabilir. 1 kutu Adblue 1 aracın Adblue deposunu doldurmak için yeterli olacaktırç

Adblue doldurma işlemi sayesinde aracınız minimum seviyede zararlı gaz salgılar. Yeni nesil yani Euro 3, Euro 4, Euro 6 şeklinde isimlendirilen bir araca sahipseniz Adblue kullanmak zorundasınız. 

Adblue IŞIĞI NEDEN YANAR?


Aracınızdaki Adblue azaldığında gösterge panelinizde ikaz ışığı yanacaktır. En kısa sürede Adblue doldurmanız gerekmektedir. Adblue doldurmadığınız takdirde aracınız sisteme zarar vermemek için stop eder. Tekrar çalıştırmanız maalesef mümkün değil. Tedbirli olmakta fayda var. Size en yakın Adblue satan istasyona BenzinLitre üzerinden ulaşabilirsiniz.

Adblue NEDEN YAPILIR?


Adblue azotlu (üre) ve su bazlı bir çözeltisinden üretilir.

Adblue YAKIT TASARRUFU SAĞLAR MI?


Adblue yakıt tasarrufu sağlamaz. Adblue doldurursanız aracınız daha az yakar demek çok doğru değil. Adblue’nun görevi yakıt tasarrufu değil, emisyonu düşürmek.

 Adblue nasıl iptal olur, Adblue fiyatı, Adblue arızası çözümü gibi başlıkları merak ediyorsanız, 

Tüm içerikler okundu!

Next page