BENZİNLOG
26
temmuz
2021
Uzun Yol
Adana'da Araba Sürülecek Yerler

Adana'da Araba Sürülecek Yerler

Adana'da araba sürülecek yerler ehliyet almaya hazırlanan kişileri için merak konusudur. Ehliyet  almadan önce deneme yapmak, sınava daha hazırlıklı girmek isteyebilirsiniz. Fakat trafiğe açık alanda deneme yapmak hem sizin hem de çevredeki insanların hayatını tehlikeye atabilir. Bu sebeple trafiğe kapalı alanlarda, sürüş parkurlarında deneme yapmanız sizin her açıdan daha iyi olacaktır. Bakalım araba sürmeyi öğrenmek isteyenler için Adana'da araba sürülecek yerler nelermiş.

1- Adana Türkmenbaşı Bulvarı

Adana'da araba sürülecek yerler denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri Adana Türkmenbaşı Bulvarı'dır. Birçok sürücü kursunun direksiyon derslerini verdiği ve sınavlarını yaptığı bu bulvar, geniş ve düzgün yollara sahip. Ayrıca bu bölgede trafik Adana'nın diğer yerlerine göre oldukça azdır.


2- Gölbaşı Mahallesi: Adana Direksiyon Eğitim Alanı

Sürüş yapmak için en ideal alanlar şüphesiz direksiyon eğitim alanlarıdır. Böyle alanlarda hem alan geniş olur hem de çevrede sürücü sayısı az olur. Bu nedenle Gölbaşı mahallesinde bulunan direksiyon eğitim alanı sürüş pratiği yapmak için hayli uygun bir alan.


3- Menderes Adası Çevresi

Menderes Adası sürüş pratiği yapmanız için en uygun yerlerden biri. Özellikle hafta içi yapmanızı öneririz çünkü hafta sonları çevreyi gezmeye gelenler biraz yoğunluk oluşturabiliyor. Ancak hafta içi manzara eşliğinde sürüş pratiği yapmak hayli keyifli olabilir.


4- Pazar Alanları

Pazar kurulan alanlarda pazarın kurulmadığı günler oldukça geniş bir alan oluşuyor. Adana'daki pazar alanlarında bu şekilde siz de sürüş pratiği yapabilirsiniz.  


5- AVM Otoparkları 

AVM'ler pratik yapmak için harika yerler. Tabi en boş olduklarında bu tez geçerli. AVM otoparkları genelde sabah ve öğle saatlerinde oldukça boş olur. Tabi bir de hafta içi bir gün olması gerekiyor ki pratik için oldukça boş, geniş alan olsun.  


6- Taş Köprü Yakınları

Akşam saatlerinde şehir ışıl ışıl olduğunda ise Adana'da araba sürülecek yerler arıyorsanız tarihi taş köprü yakınında bulunan köprüden geçmenizi öneririz. Seyhan nehri üzerinden geçerken bir yanınızda Türkiye'nin en büyük 2. camisi olan Sabancı Cami'sini, diğer yanınızda ise tarihi taş köprüyü görebilirsiniz.


Araba sahibi olmak sizce maliyetli bir durum mu? Cevabını öğrenmek için Araba Kullanmanın Aylık Maliyeti yazımıza göz atabilirsiniz!

BenzinLitre güvenli sürüşler diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page