BENZİNLOG
30
mayıs
2021
Uzun Yol
motosiklet
3 Günlük Motosiklet Rotaları

3 Günlük Motosiklet Rotaları

Havaların da güzelleşmesiyle birlikte sadece motosikletinizi ve sırt çantanızı alıp yollara düşmenin düşüncesi bile çok güzel. Motosiklet tutkunları özellikle hafta sonunu değerlendirmek için hem keyifli hem konforlu 2-3 günlük motosiklet rotaları bulmakta zorlanabiliyor. Bu yüzden, bu yazımızda sizler için 3 günlük motosiklet rotalarını derledik.


1. Kandıra

İstanbul'a 129 km uzaklıkta olan Kandıra, motosiklet tutkunları için vazgeçilmez bir rota. Otomobil ile yaklaşık bir buçuk saatte gideceğiniz; çam ormanlarıyla çevrili, oksijeni bol Kandıra özellikle hafta sonunu değerlendirmek isteyen İstanbullular için ideal. Gitmişken Kandıra yoğurdunu tatmanızı ve zamanınız varsa Cebeci, Bağırganlı, Kefken, Kumcağız ve Kerpe’yi ziyaret etmenizi tavsiye ederiz.


2. Kıyıköy

160 km'lik Kıyıköy rotasının en güzel taraflarından biri yol boyunca devam eden doğal güzelliklerdir. Bu rota için sırt çantanız ve motosikletinizin yanında bir de fotoğraf makinenizi almanızı tavsiye ederiz. Dupnisa Mağarası ve Çilingoz Tabiat Parkı gibi ara duraklara da sahip olan rota, motosiklet tutkunları için çok keyifli. 


3. Acarlar Longozu

Sakarya'nın gizli doğal güzelliklerinden biri olan, Türkiye'nin ikinci en büyük su basar ormanı Acarlar Longozu, gidiş ve dönüşte sizi oldukça rahat ettirecek bir otoyola sahip. Normal bir günde İstanbul'dan Sakarya Sapağı'na bir buçuk saatte varabilirsiniz. Konforlu olması ve bakmaya doyamayacağınız doğal güzellikleriyle Acarlar Longozu, ideal 3 günlük motosiklet rotalarından. Acarlar Longozu'na uğramışken tarihi evleri ve arnavut kaldırımlarıyla size bambaşka bir deneyim yaşatacak Taraklı kasabasını da gezmeyi unutmayın. 


4. Yedigöller

Yoğun geçen bir haftanın sonunda kaçamak yapmak için ideal 3 günlük motosiklet rotalarından olan Yedigöller rotası toplamda 312 km'den oluşuyor. Sis ve yağmur gibi koşullara takılmamak için bu rotayı bahar veya yaz aylarında tercih etmenizi öneririz. Rotanın sonunda nefes kesici bir doğa harikası ile karşılaşacağınızı temin ederiz. 


5. Mürefte

Mürefte, göz alıcı manzaraları ve nefes kesici virajları ile motosiklet sevdalılarının en çok sevdiği rotalardan biri. İstanbul'dan 200 km mesafedeki Mürefte rotası günübirlik geziler için de elverişli olmakla birlikte zamanınız varsa yol üzerindeki uygun fiyatlı kamp alanlarında veya otellerde konaklamanızı öneririz. 


3 Günlük Motosiklet Rotalarıyla ilgili diğer bir Motosiklet ile Seyahat Rotası Önerileri yazımızı blog sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

BenzinLitre güvenli ve keyifli yolculuklar diler.

Tüm içerikler okundu!

Next page