BENZİNLOG
30
nisan
2018
Benzinlik
24 Saat Açık Akaryakıt İstasyonları

7/24 Açık İstasyonların Faydaları


TÜİK tarafından 2018 yılı başında yayınlanan verilere göre, Türkiye'de kayıtlı, yaklaşık 22 milyon araç bulunmakta olup, ülke genelinde 7 kişiye 1 otomobil düşmektedir. Bu da ülke olarak, yoğun bir araç hareketimiz olduğunu göstermektedir. Araç ile yapılan yolculukların tamamı merkezi noktalardan geçmediği için, insanlar birtakım ihtiyaçlarını karşılamak maksadıyla şehirlerarası yollarda benzin istasyonlarını kullanmaktadır. Peki, 7/24 açık olan benzin istasyonlarının faydaları nelerdir?

1. Yakıt İkmali Yapabilirsiniz

90'lı yıllarda herkesin bildiği üzere benzin istasyonu sayısı günümüzdeki kadar fazla değildi ve dolasıyla benzin almak o kadar kolay değildi. Uzun yol öncesi insanlar, kendilerine bir seyahat rotası çizerken, yakıt hesaplaması yapar ve benzin istasyonlarından geçmeye gayret ederlerdi. İnsanlar yakıtı bittiğinde yolda kalmakta, bu konuda tedbir almak isteyenler ise uzun yol yapacakları zaman bagajına bidon ile yedek yakıt koyarlar ve ikmali yol kenarlarında yapıp yollarına devam ederlerdi.

Yanına yedek yakıt almayanlar ise, biraz trajikomik olsa da en yakın istasyon noktasına kadar aracı itmek zorunda kalabilirlerdi. Günümüzde böyle bir problem bulunmamakta olup, neredeyse adım başı benzin istasyonu bulunmaktadır. Bu yüzden yolda yakıtı bitmek üzere olanlar, en yakın noktada benzin almak için durabilirler. Günümüzde istasyon ara derdi kalmamış, bu bir dert olmaktan çıkmıştır.

2. Karnınızı Doyurabilirsiniz

Yola acil bir şekilde çıkmış, bu yüzden yemek yemeye vakit bulamamış veya uzun yolculuğunuz devam ederken biraz acıkmış olabilirsiniz. Herkesin bildiği üzere, günümüzde benzin istasyonları gıda ürünleri konusunda son derece donanımlıdır. Özellikle büyük firmaların istasyonlarında, oldukça güzel sandviçler, hamur işi ürünler hatta yanına bir beyaz çikolatalı mocha kahve bile alabilirsiniz. Bunlar her istasyonda olmasa da en azından her istasyonda kendinize doyurucu ürünler bulabilirsiniz. Hatta uzun yolculuklarda, yoğun olarak tercih edilen benzin istasyonlarının yanında restoranlar da görmeniz mümkündür.

3. Tuvalet İhtiyacınızı Giderebilirsiniz

Bu yolculuk esnasında yaşanabilecek en can sıkıcı durumlardan biridir. Özellikle sür#uçu# için en yakın istasyon bulunana kadar, terletici dakikalara sebep olabilir. Sıkıştığınız durumlarda dibinizde bir benzin istasyonunun bitmesini temenni ediyoruz. Yoksa o halde istasyon ara çekilir dert değildir. Tabi biraz mizah yapalım istedik, yukarıda da belirttiğimiz üzere yol boyunca sıklıkla rastlayacağınız istasyonlardan birinde ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Son zamanlarda büyük firmalar, bünyesindeki tuvaletlerin sürekli temiz ve ferah oluşu ile müşteri çekmeye çalışmakta ve bunu bir övünç meselesi yapmaktadırlar.

4. Kenara Çekip Uyuyabilirsiniz

Sür#uçu#ler için belki de en büyük tehlikedir uykunun gelmesi ve uyuklama hali. Böyle bir durumda sizlere tavsiyemiz; başka bir dinleme noktası bulamazsanız en son çare olarak, seyahat rotası üzerinde bir benzin istasyonuna aracınızı park ederek dinlenmenizdir. Uykudan kurtulduktan sonra yolunuza emniyetle devam edebilirsiniz. Can güvenliğiniz her şeyden önemlidir. Gerekirse geç gidin ama sağ olarak gidin.

5. Yola Çıkmadan Aracınıza Mini Bir Bakım Yaptırabilirsiniz

Büyük firmalar müşterilerine yol öncesi ücretsiz motor yağ ve su kontrolü ve değişimi yapmaktadırlar.

6. Son İstasyonda Durup Aracınızı Yıkayabilirsiniz

Uzun bir yolculuğun ardından direkt olarak, sizin için önemli bir ortama girecekseniz ve aracınızın temiz görünmesini istiyorsanız, gideceğiniz noktaya en yakın istasyonda aracınızı yıkayabilirsiniz. Bugün çoğu benzin istasyonunda araç yıkama bölümü bulunmaktadır.

Yukarıdaki tüm aktiviteleri Benzin Litre uygulamamız ile yapmak artık daha kolay. Size en yakın istasyon nerede? En güncel akaryakıt fiyatları nedir? Akaryakıt istasyonlarında ne var ne yok, Benzin Litre'de !Tüm içerikler okundu!

Next page