BENZİNLOG
19
mart
2020
Gündem
20 Mart Dünya Mutluluk Günü

20 Mart Dünya Mutluluk Günü Kutlu Olsun (mu?) Olsun valla :)

2020 ve Mutluluk?

Benzinlitre'yi hikayende etiketle #evdekal ve #evdemutluluk hashtag'i ile paylaşımını yap, en çok beğenilen fotoğraf onaylı pompacı tshirtü kazansın!

Tüm dünyayı saran Corona Virüs salgını sebebiyle bugünlerde mutluluktan söz etmenin oldukça zor olduğunu biliyoruz. En azından bugün paniğe yer bırakmadan biraz olsun içimize su serpilmesin mi? Hem mutluluğun bulaşıcı olduğuna dair söylentiler var. Biz biraz mutluluktan bahsederek size bulaştırmaya çalışalım.  Dünya mutluluk günü nedir, neden kutlanır gibi sorulara cevap ararken siz Benzinlog okuyucularına da şöyle bir soru bırakalım: 

Evdeki mutluluk nedir? #evdekal ve #evdekimutluluk hashtagleriyle evinizdeki mutlu hallerinizi instagramdan paylaşarak bugünü hep birlikte kutlayabiliriz! Herkesin sağlıklı ve güvende kalması için bu harekete sen de katıl ve @benzinlitre bizi etiketlemeyi unutma :)


Paylaştıkça çoğalan mutluluklarımızın artacağı günlere bugünden bir iz bırakalım. 

Dünya Mutluluk Günü Nedir? 

20 Mart 2012’den bu yana tüm dünyada kutlanan Dünya Mutluluk Günü Birleşmiş Milletler’in ilan ettiği bir gündür. Mutlu hissetmenin zor olduğunu düşünen insanlara rağmen bugünün ilan edilmesiyle mutlulukla ilgili bir farkındalık oluşturulmak istenmiştir. 

Dünya Mutluluk Günü Neden Kutlanır?

Mutlu olalım diye tabiki! İnsanların bir vesileyle mutluluk konusunda tekrar düşünmelerini, farkındalık kazanarak mutluluğu seçmelerini amaçlayan bir gündür. Elbette ki mutluluk bir güne indirgenemez. Elbette ki hayatta zor olan, acı olan, üzücü olan pek çok şey vardır. Ancak hayatın bize sunduklarını görebilmek, gülümsemeyi seçebilmek de bizim elimizdedir. 

Mutluluk ve başarının da birlikte anılması tesadüf değildir. Çünkü başarılı olan insanların özel hayatlarına baktığımızda mutlu bir insan olduklarını görürüz. Gülümsemek, teşekkür etmek, özür dilemek, affetmek, huzurlu olmak mutluluğu destekleyen davranışlardır. 

Şikayet etmek ise her zaman en kolayıdır ki bu yüzden herkesin ilk başvurduğu yoldur. Başkalarını suçlamak, isyan etmek, dinlemeyi bilmemek ise mutluluğu tam olarak bozan davranışlardandır. Mutlu olmayı beklemek, hayatı ertelemekten farksızdır. Her zaman için, hepimizin hayatlarında olumsuzlar, istemediğimiz olaylar olacaktır. Gerçek şudur ki, hiçbir zaman da bu zorluklar ve olumsuzluklar tam anlamıyla bitmeyecektir. Mantıklı olan, koşullara bağlı olmadan mutlu olmayı seçebilmektir. 

Bir ağaca sarılabilmek, toprağı hissedebilmek, denize bakarken rüzgarın saçlarınızı uçurmasına izin verebilmek, sevdiklerimize teşekkür edebilmek… Daha nicesi. 

Sağlıklı ve mutlu günlere…

Tüm içerikler okundu!

Next page