BENZİNLOG
11
aralık
2021
Otomobil
Gündem
120 Bin TL'ye SUV Araç Sahibi Olmak

120 Bin TL'ye SUV Araç Sahibi Olmak

Döviz kurlarında yaşanan artış ile birlikte ülkemizde son zamanlarda bir araba sahibi olmak epey zorlaştı. Otomobil almanın neredeyse imkansız hale geldiği bu atmosferde ortaya atılan bir iddia araba sahibi olmayı düşünen herkesi heyecanlandırdı. Renault'un en ucuz modeli Kwid'in Türkiye'de satışa çıkacağı ve fiyatının da oldukça uygun olacağı iddia edildi. Ortaya atılan bu iddia ile birlikte Renault Kwid ilgileri üzerine çekmeye başladı. Peki Kwid Türkiye'de ne kadara satılacak? Fiyatı ne kadar uygun olacak? Renault Kwid Türkiye'ye ne zaman gelecek?

Döviz kurlarındaki artış her şeyde olduğu gibi otomobil fiyatlarındaki artışı da doğrudan tetikleyen bir etken. Sıfır otomobillerde yaşanan fiyat artışı ile birlikte en düşük otomobil fiyatı 200 Bin ₺ bandını geçmiş durumda. Aynı zamanda ikinci el pazarında da yaşanan büyük artış sonrası araba almak Türkiye'de yaşayan bir vatandaş için hayal haline geldi. Ancak Renault'un Hindistan için ürettiği bir model olan Kwid'in Türkiye pazarına gireceği iddiaları araba sahibi olmak isteyenleri heyecanlandırdı. Eğer iddialar doğrulanır ve Renault Kwid Türkiye sınırlarında satılan bir araç olursa, Türkiye'nin en ucuz sıfır aracı unvanına sahip olacak.

Renault Kwid Fiyatı Ne Kadar Olacak

Renault Kwid Hindistan'da 70.000₺ civarı bir fiyata satılmakta. Türkiye'de hesaplamalara vergileri de eklediğimiz zaman 100.000-120.000₺  gibi bir fiyata satılması bekleniyor. Resmi bir açıklama henüz olmasa da Renault bu ucuz otomobili, otomobil fiyatlarının yüksek olduğu ülkelere getirmek konusunda kararlı gibi gözüküyor. 

Özellik olarak 5 İleri Vites ve  50 Beygir ve 0.8 litrelik Motor Hacmi ile yakıt tasarrufu konusunda da iddialı bir model olan Renault Kwid, bunların yanı sıra dış görünüşüyle de B-SUV sınıfının öne çıkanlardan biri olacak gibi duruyor.

Renault Kwid ile ilgili iddiaların devam ettiği bu günlerde, gözler Renault'un yapacağı resmi açıklamada. Heyecanla bekliyoruz! 

2021'de En Az Yakan Otomobiller ile ilgili yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. 

Yol arkadaşınız BenzinLitre olarak güvenli sürüşler dileriz.

Tüm içerikler okundu!

Next page