BENZİNLOG
02
eylül
2018
Benzinlik
Yakıt
Opet
 OPET Otobil Nedir? Otobil Girişi Nasıl Yapılır?


OPET Otobil Nedir? Anahtarlık mı? Otobil Girişi Nasıl Yapılır?

Nakit ya da kredi kartı kullanmadan arabadan inmeden Otobilim anahtarlığı ile Opet akaryakıt istasyonlarından akaryakıt almayı sağlayan ve dolum bilgilerini elektronik ortamda müşteriye ulaştıran uzman bir sistemdir.

Otobilim, radyo frekans teknolojisi kullanarak iletişim kuran bir ödeme sistemidir. Anahtarlık içindeki chip ile pompadaki antenin haberleşmesi ile sistem aktif hale gelir. Tüm iletişim elektronik ve güvenli bir ortamda kodlanarak yapılır.


Nasıl Otobilim sahibi olurum?
otobildestek@opet.com.tr adresi ile iletişime geçerek başvurabilirsiniz.
Filolar ise https://www.opet.com.tr/otofilo-form?ref=otobil adresinden başvurusunu gerçekleştirebilir.

Bireysel Otobil anahtarlığım ile Opet kartımı nasıl kullanırım? 

Opet kart sahibi Bireysel Otobil müşterilerimizin puanları her akaryakıt alımında otomatik olarak işlenmektedir. Yalnız Opet kartınızın kayıt güncellemesini 444 67 38 Opet Müşteri Hizmetlerinden yapmanız önemlidir.

Opet kartımı Bireysel Otobil anahtarlığıma nasıl entegre ederim? 

Kurumsal İşlem Merkezi alanından Otobilim sekmesini tıklayarak; kullanıcı kodu ve şifrenizle portalınıza giriş yaptıktan sonra Opet kart numaranızı anahtarlığınıza tanımlayabilirsiniz.

Otobilim hesap bilgilerime erişebileceğim kullanıcı adımı ve şifremi nasıl öğrenebilirim? 
444 67 38 Opet müşteri hizmetlerinden yada otobildestek@opet.com.tr adresinden portal şifre bilgilerinizi talep edebilirsiniz.

Otobilim anahtarlığı alabilmek için belirli bir kredi kartı olmak zorunda mı yoksa herhangi bir bankanında kredi kartına tanımlanabiliyor mu? 
Müşterilerimiz; Otobilim’den faydalanmak için yurtiçi kullanımına açık tüm banka kredi kartlarını kullanabilmektedirler.

Bireysel Otobil üyesi olduğumu istasyon görevlisi nasıl anlayabilecek?

Otobilim üyelerinin araçlarındaki (depoya yakın) kelebek camında Otobilim müşterisi olduğunu belirten etiket (sticker) vardır. İstasyon görevlisi aracınıza; Otobilim anahtarlığı ile yakıt dolumu yapacaktır.


Özetle, Otobilim Opet’in yakıt alışverişini kolaylaştırmak için geliştirmiş olduğu bir projedir. Opet’in diğer Proje ve Kampanyalarını öğrenmek için https://www.benzinlitre.com/blog/detay/en-yakin-opet-nerede yazımızı okuyabilirsiniz. Tüm içerikler okundu!

Next page