BENZİNLOG
27
nisan
2022
Gündem
Ramazan Bayramında Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi 2022

Ramazan Bayramında Köprü ve Otoyollar Ücretsiz Mi 2022

2022 Ramazan Bayramı tatili yaklaşıyor. Çoğu seyahat edecek yolcu, köprü ve otoyol ücretleri hakkında merak içerisinde. Bayram tatili süreçleriyle alakalı olarak tüm gelişmeler Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ramazan Bayramı tatili sürecinde, yap-işlet-devret projeleri haricinde tüm köprü ve otoyollar ücretsiz olacak. 22 Nisan - 5 Mayıs tarihleri arasında yürürlülüğe girecek olan bu kararla birlikte, tatil için yola çıkan araçlar otoyollar ve köprüler için herhangi bir ücret ödemeyecek.


Ramazan Bayramında Hangi Köprüler ve Otoyollar Ücretsiz? 

Cumhurbaşkanlığı ve genel kurulu tarafından resmi olarak imzalanan kararla birlikte, 22 Nisan’dan 5 Mayıs’a kadar olan süreçte devlet tarafından işletilen tüm köprüler ve yollar ücretsiz olacak. 

Bu süreçte, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü (Boğaziçi Köprüsü) ve Fatih Sultan Mehmet köprüsünü kullananlar herhangi bir ücrete tabii olmayacak. Diğer köprü geçiş ücretleri ise sabit fiyatında devam edecek.

Ek olarak, Karayolları Genel Müdürlüğü bünyesinde olan otoyollardan herhangi bir otoyol geçiş ücreti alınmayacak. Bu otoyollar haricinde kalan, ‘’Yavuz Sultan Selim, Osmanbey, 18 Mart Çanakkale Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu, Kuzey Marmara  Otoyolu, Avrasya Tüneli’’ bayramda da ücretli olacak. 

2022 Çanakkale Köprüsü Geçiş Ücretleri

Lapseki ve Gelibolu ilçelerinin arasında yapılan ve Çanakkale’de ulaşımı kolaylaştıran 1915 Çanakkale Köprüsü ise bayram tatili boyunca ücretli olacak. Araç modeline göre alınan ücretler ise köprü ücretlerinde değişiklik gösteriyor. Küçük araçlar için köprü geçiş ücreti 200 TL iken, kamyonlar 500 TL ve tırlar ise 950 TL ödeme gerçekleştirecek. 

Hem köprü hem de otoyolu kullanan araçların ise ödeyeceği tutar toplamda 272.50 TL olarak belirlendi. 

Akaryakıt zam / indirim haberlerini takip etmek için Hemen Benzin Litre İndir'e tıklamayı unutmayın!

BenzinLitre Güvenli Sürüşler Diler...

Tüm içerikler okundu!

Next page